Video

HCE, czyli coraz łatwiej płacić telefonem

- W Polsce od dawna można korzystać z możliwości płacenia telefonem. Te usługi są trochę ułomne, bo trzeba być abonentem konkretnych operatorów. Teraz pojawia się nowa technologia HCE- stwierdza Eugeniusz Twaróg, dziennikarz Pulsu Biznesu.

Od grudnia ubiegłego roku telefonem mogą płacić klienci Pekao S.A. Ta technologia nie wymaga aliansu banku z operatorem komórkowym. Teraz w HCE wchodzi też BZ WBK. Jest to bardzo ciekawe i wygodne rozwiązanie, bo pozwala na płacenie telefonem zarówno będąc offline, jak i online, czyli można zapłacić tam gdzie nie ma zasięgu.

Płatności HCE (Host Card Emulation) to technologia pozwalająca na mobilne płatności zbliżeniowe bez użycia internetu. W odróżnieniu od NFC, płatności HCE nie wymagają zamontowania w telefonie specjalnej karty SIM.
- Nie trzeba aplikacji uruchamiać, po prostu wystarczy przyłożyć telefon do terminala. Zupełnie jak płacenie kartą płatniczą. Ja zachęcam do płacenia telefonem, bo to jedna z najfajniejszych opcji w bankowości mobilnej. W tym momencie polscy klienci mogą korzystać ze świetnych aplikacji mobilnych, pod tym względem jesteśmy w czołówce światowej - dodaje Twaróg.

Źródło: Bankier

Polacy w coraz większym stopniu przekonują się do obrotu bezgotówkowego. Tak przynajmniej wynika ze zrealizowanego na zlecenie Visa Europe badania Mobile Money 2020, zgodnie z którym aż trzech na pięciu polskich konsumentów jest dziś zainteresowanych płaceniem w sklepach zbliżeniowo za pomocą smartfona, a 2/3 przewiduje, że w 2020 r. będzie płacić mobilnie co najmniej raz w tygodniu.


Na konferencji Google I/O Pali Bhat z Google demonstrował jak działa Android Pay dokonując przykładowej płatności na terminalu Ingenico. Ewidentnie wystarczy telefon z zainstalowaną usługą Android Pay, żeby płatności były kwestią tapnięcia w POS. Android Pay będzie można także stosować do płatności wewnątrz aplikacji (także aplikacji banków-partnerów) oraz płatności w takich miejscach jak automaty do sprzedaży.

Na tej samej konferencji wiceprezes marketingu w Google, Ariel Bardin zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy Google Wallet straci większość funkcjonalności na rzecz Android Pay z jednym wyjątkiem – nowy Google Wallet będzie obsługiwał płatności pomiędzy kontami debetowymi.

Przyszłość rynku mobilnego
Rozmowa z Dariuszem Kocięckim z Loofsoft.pl o rynku aplikacji mobilnych. Jak rozwija się rynek mobilny oraz w jakim kierunku zmierza jego rozwój? Czy w przyszłości będziemy korzystać z telefonów tak jak dziś czy może jednak same urządzenia również się zmienią? Wszystko wskazuje na to, że ewolucja w tym segmencie przyspiesza.




Mobilne płatności zyskują na znaczeniu

Coraz więcej osób kupuje przez urządzenia mobilne i to jest segment, który bardzo szybko się rozwija. Przewidujemy, że w przyszłym roku w Polsce ponad 3 mld zł płatności online będzie pochodziło właśnie z urządzeń mobilnych – podkreśla Matt Komorowski z firmy PayPal.



Is the Amazon Phone About Mobile Payments?
14 kwietnia (Bloomberg) - Bloomberg David Kirkpatrick omówił raport Amazon wchodzącego na rynek smartphone. Mówi o tym jakie znaczenie ten krok będzie miał dla sprzedaży detalicznej online i płatności.



Płatności mobilne z PayPal w MyTaxi
O rozwoju płatności mobilnych opowiadają Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający MyTaxi i Matt Komorowski, szef szprzedaży PayPal na rynki CEE.


5 Najważniejszych funkcji NFC (Top 5 NFC Features: Explained!)\


Przyszłość płatnośsci mobilnych - multiportfel PayPal


Płatności Mobilne i Social Media w Bankowości:
Bankier.tv zaprasza do oglądania retransmisji z panelu Płatności Mobilne - w ramach konferencji "Płatności Mobilne i Social Media w Bankowości."

Część I
Część II
Część III

Alior Bank pozyskuje dane klientów z Internetu - Big Data w bankowości:


Jak działa Google Wallet (GOOG)





Słynna kampania Tesco, w której klienci mogli dokonać zakupu w skanując kody QR wprost z reklam Oudoor




Płatności mobilne barclaycard VISA z iPhone




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz